Ovaj uređaj je napravljen za normalne radne uvjete i posjeduje certifikat s nekoliko izjava o propisima.
Pisač je certificiran u SAD-u kako bi se prilagodio zahtjevima DHHS 21 CFR, poglavlje 1 podpoglavlje J za klasu I (1) laserskih proizvoda, a drugdje je certificiran kao klasa I laserskih proizvoda u skladu sa zahtjevima IEC 60825-1 : 2007.
Laserski proizvodi I klase ne smatraju se opasnima. Laserski sustav i pisač konstruirani su tako da tijekom redovnog rada, održavanja od strane korisnika ili propisanog uvjeta servisiranja nigdje nema ljudskog pristupa laserskoj radijaciji iznad razine klase I.
Nikada ne rukujte pisačem ili ga ne servisirajte ako je uklonjen zaštitni poklopac sklopa laser/skener. Reflektirani snop, iako nevidljiv, može oštetiti vaše oči.
Ovih osnovnih mjera opreza uvijek se valja pridržavati prilikom korištenja ovog proizvoda kako biste smanjili opasnost od požara, strujnog udara i tjelesnih ozljeda:
![]() |
Ozonska emisija proizvoda je ispod 0,1 ppm. Budući da je ozon teži od zraka, proizvod držite na mjestu s dobrom ventilacijom. |
![]() |
Ovaj pisač sadrži naprednu tehnologiju čuvanja energije koja smanjuje potrošnju struje kad uređaj nije u aktivnoj uporabi. Kad pisač dulje vrijeme ne prima podatke, automatski se smanjuje potrošnja struje. ENERGY STAR i oznaka ENERGY STAR registrirani su američki znakovi. Za više informacija o programu ENERGY STAR pogledajte http://www.energystar.gov Kod certificiranih ENERGY STAR modela, na uređaju se nalazi naljepnica ENERGY STAR. Provjerite je li uređaj certificirani ENERGY STAR uređaj. |
![]() |
Ambalažni materijal ovog proizvoda reciklirajte ili zbrinite na ekološki odgovoran način. |
![]() |
Ova oznaka na proizvodu, dodacima ili literaturi označava da se proizvod i njegovi elektronski dodaci (npr. punjač, slušalice, USB kabel) ne smiju odlagati s drugim kućnim otpadom na kraju svog vijeka trajanja. Kako biste spriječili moguće štete za prirodno okruženje ili ljudsko zdravlje od nekontroliranog zbrinjavanja otpada, odvojite ovaj otpad od ostalih vrsta otpada i odgovorno ga reciklirajte kako biste podržali održivu ponovnu uporabu materijalnih resursa. Korisnici u domaćinstvima trebaju se obratiti ili trgovcu na malo kod kojega su kupili ovaj proizvod ili svojem lokalnom vladinom uredu kako bi doznali pojedinosti o tome gdje i kako mogu za te predmete osigurati ekološki sigurno recikliranje. Poslovni korisnici trebaju se obratiti svojim dobavljačima i provjeriti uvjete i odredbe kupoprodajnog ugovora. Ovaj proizvod i njegovi elektronički dodaci ne smije se pri zbrinjavanju miješati s ostalim komercijalnim otpadom. |
Odložite neželjenu elektroniku na odobreno reciklažno mjesto. Kako biste pronašli najbližu reciklažnu lokaciju, idite na web-mjesto:www.samsung.com/recyclingdirect ili nazovite (877) 278 - 0799
Ovaj uređaj sukladan je Dijelu 15 FCC propisa. Rad uređaja podliježe sljedećim uvjetima:
Ovaj uređaj ne smije uzrokovati štetne smetnje.
Ovaj uređaj mora prihvaćati bilo koje primljene smetnje, uključujući smetnje koje mogu uzrokovati neželjen rad.
Ova je oprema testirana i za nju je utvrđeno da je u skladu s ograničenjima za digitalne uređaje klase B u skladu s Dijelom 15 FCC propisa. Ova ograničenja stvorena su kako bi pružila razumnu zaštitu od štetnih smetnji u rezidentnim instalacijama. Ova oprema generira, koristi i može zračiti radiofrekevencijsku energiju i, ako se ne instalira i koristi u skladu s uputama, može uzrokovati štetne smetnje u radio komunikaciji. Međutim, nema jamstva da se kod neke određene instalacije neće pojaviti nikakve smetnje. Ako ova oprema uzrokuje štetne smetnje radijskog ili televizijskog prijama, što se može utvrditi uključivanjem i isključivanjem opreme, korisniku se preporučuje da pokuša ispraviti smetnje poduzimanjem jedne ili više sljedećih mjera:
Ponovno orijentiranje ili premještanje prijamne antene.
Povećanje udaljenosti između opreme i prijamnika.
Spajanje opreme na izlaz na strujni krug koji je drugačiji od onog na koji je spojen prijamnik.
Konzultiranje dobavljača ili iskusnog radio/TV tehničara za pomoć.
![]() |
|
Izmjene ili preinake ovog uređaja koje nisu izričito odobrene od strane proizvođača odgovornog za sukladnost mogu poništiti korisnikovo dopuštenje za rukovanje opremom. |
Ovaj digitalni uređaj ne premašuje ograničenje klase B za emisije radio šuma iz digitalnog uređaja kao što je određeno u normi za opremu koja uzrokuje smetnje pod nazivom „Digital Apparatus”, ICES-003 Industrije i znanosti Kanade.
Cet appareil numérique respecte les limites de bruits radioélectriques applicables aux appareils numériques de Classe B prescrites dans la norme sur le matériel brouilleur: “Appareils Numériques”, ICES-003 édictée par l’Industrie et Sciences Canada.
Vrsta uređaja radio LAN niske snage (bežični komunikacijski uređaji radijske frekvencije (RF)), koji rade u području 2,4 GHz/5 GHz, mogu se nalaziti (ugrađeni) u sustavu Vašeg pisača. Ovo poglavlje se primjenjuje samo ako su ti uređaji prisutni. Provjerite na oznaci sustava postoje li bežični uređaji.
Bežični uređaji koji mogu biti u Vašem sustavu kvalificirani su samo za uporabu u Sjedinjenim Američkim Državama, ako je broj FCC ID na oznaci sustava.
FCC postavila je opće smjernice od 20 cm (8 inča) razmaka između uređaja i tijela, za korištenje bežičnog uređaja pored tijela (to ne podrazumijeva ekstremitete). Uređaj se mora koristiti na udaljenosti većoj od 20 cm (8 inča) od tijela dok je bežični uređaj uključen. Izlazna snaga bežičnog uređaja (ili više uređaja), koji može biti ugrađen u Vaš pisač, u redu je ispod ograničenja izloženosti RF zračenju, kako određuje FCC.
Ovaj odašiljač ne smije biti kolociran ni raditi zajedno s nekom drugom antenom ili odašiljačem.
Rad ovog uređaja podliježe sljedećim uvjetima: (1) Ovaj uređaj neće prouzročiti štetne smetnje i (2), uređaj mora prihvatiti sve primljene smetnje, uključujući smetnje koje mogu prouzročiti neželjeni rad uređaja.
![]() |
|
Bežične uređaje ne mogu servisirati korisnici. Nemojte na njima raditi nikakve izmjene. Izmjene na bežičnom uređaju poništavaju odobrenje za njihovo korištenje. Za servis se obratite proizvođaču. |
![]() |
|
Tijekom instaliranja i rada ove kombinacije odašiljača i antene, ograničenje izloženosti radijskim frekvencijama od 1M W/cm2 smije se prekoračiti na udaljenostima blizu instalirane antene. Zato korisnik mora cijelo vrijeme održavati minimalnu udaljenost od 20 cm od antene. Uređaj se ne može kolocirati s drugim odašiljačem i antenom za emitiranje. |
Glavni vod za ovaj uređaj opremljen je standardnim (BS 1363) 13 A utikačem i ima osigurač od 13 A. Kad mijenjate ili ispitujete osigurač, morate ponovno postaviti ispravan osigurač od 13 A. Zatim trebate zamijeniti poklopac osigurača. Ako ste izgubili poklopac osigurača, ne koristite utičnicu dok ne nabavite drugi poklopac osigurača.
Obratite se osobama od kojih ste kupili uređaj.
Utikač od 13 A je najšire korišteni tip utikača u Velikoj Britaniji i trebao bi biti prikladan. Međutim, neke zgrade (uglavnom starije) nemaju uobičajene utičnice od 13 A. Morate kupiti prikladan adapter utikača. Ne uklanjajte lijevani utikač.
![]() |
|
Ako odrežete lijevani utikač, odmah ga bacite. Ne možete ponovno spajati žice utikača i možete doživjeti el. udar ako ga uključite u utičnicu. |
![]() |
Morate uzemljiti ovaj uređaj. Žice u glavnom vodu imaju sljedeći kod boja:
|
Ako se žice u glavnom vodu ne podudaraju oznakama boje u vašoj utičnici, tada učinite sljedeće:
Zelenu i žutu žicu morate spojiti na iglicu označenu slovom „E” ili na zaštitni simbol „Uzemljenje” ili zelene i žute ili zelene boje.
Plavu žicu morate spojiti na iglicu označenu slovom „N” ili crne boje.
Smeđu žicu morate spojiti na iglicu označenu slovom „L” ili crvene boje.
U utikaču, adapteru ili na razvodnoj ploči morate imati osigurač od 13 A.
![]() |
Izjavu o usklađenosti možete pogledati na www.samsung.com, idite na Podrška > Centar za preuzimanje i unesite naziv svog pisača (MFP) da biste pregledali EuDoC. |
1. siječanj, 1995:Direktiva Vijeća 2006/95/EZ o usklađivanju propisa država članica koji se odnose na niskonaponsku električnu opremu.
1. siječanj, 1996:Direktiva Vijeća 2004/108/EC o usklađivanju propisa država članica koji se odnose na elektromagnetsku kompatibilnost.
9. ožujak, 1999:Direktiva Vijeća 1999/5/EZ o radio opremi i telekomunikacijskoj terminalnoj opremi te o uzajamnome priznavanju njihove usklađenosti. Potpunu deklaraciju koja definira odgovarajuće Direktive i norme na koje se poziva možete nabaviti kod vašeg predstavnika Samsung Electronics Co., Ltd.
Certifikacija u skladu s Direktivom 1999/5/EZ o radijskoj i telekomunikacijskoj terminalnoj opremi (telefaks).
Ovaj Samsungov proizvod se samopotvrdio od strane tvrtke Samsung za pan europski pojedinačni priključak veze za javnu analognu telefonsku mrežu (PSTN) sukladno s Direktivom 1999/5/EZ. Proizvod je predviđen za rad s nacionalnim PSTN mrežama i kompatibilnom PBX opremom europskih zemalja:
U slučaju problema u prvom se redu trebate obratiti tvrtki Euro QA Lab tvrtke Samsung Electronics Co., Ltd.
Ovaj je proizvod testiran prema TBR21. Kao pomoć pri korištenju i primjeni terminalne opreme koja je sukladna s normom, Europski institut za telekomunikacijske norme (ETSI) izdao je savjetodavni dokument (EG 201 121) koji sadrži napomene i dodatne zahtjeve za osiguranje mrežne kompatibilnosti TBR21 terminala. Proizvod je konstruiran u skladu s i potpuno je sukladan sa svim relevantnim savjetodavnim napomenama sadržanima u ovom dokumentu.
Vrsta uređaja radio LAN niske snage (bežični komunikacijski uređaji radijske frekvencije (RF)), koji rade u području 2,4 GHz/5 GHz, mogu se nalaziti (ugrađeni) u sustavu Vašeg pisača, a namjena im je korištenje u kući ili uredu. Ovo poglavlje se primjenjuje samo ako su ti uređaji prisutni. Provjerite na oznaci sustava postoje li bežični uređaji.
![]() |
Bežični uređaji koji mogu biti u Vašem sustavu, kvalificirani su samo za uporabu u Europskoj uniji ili pridruženim članicama ako se na oznaci sustava nalazi oznaka CE s registracijskim brojem prijavljenog tijela i simbolom upozorenja. |
Izlazna snaga bežičnog uređaja ili više uređaja, koji može biti ugrađen u Vaš pisač, u redu je ispod ograničenja izloženosti RF zračenju, kako određuje Europska komisija putem R&TTE smjernice.
Zemlje EU
EU
U Francuskoj je raspon frekvencije ograničen na 2454-2483.5 MHz za uređaje iznad 10 mW snage emitiranja, kao što je bežični
Zemlje EEA/EFTA
Trenutno nema ograničenja
Vrsta uređaja radio LAN niske snage (bežični komunikacijski uređaji radijske frekvencije (RF)), koji rade u području 2,4 GHz/5 GHz, mogu se nalaziti (ugrađeni) u sustavu Vašeg pisača. Sljedeće poglavlje je opći pregled razmatranja tijekom rada bežičnog uređaja.
Dodatna ograničenja, mjere opreza i brige za određene zemlje navedene su u poglavljima za određene zemlje (ili poglavljima grupa zemalja). Bežični uređaji u sustavu kvalificirani su samo za uporabu u zemljama navedenima na natpisnoj oznaci sustava, odobrenima oznakama odobrenja radijske frekvencije. Ako nije navedena zemlja u kojoj koristite bežični uređaj, kontaktirajte lokalnu agenciju za dodjelu radijskih frekvencija. Bežični uređaji pažljivo se reguliraju i moguće je da ne budu odobreni.
Izlazna snaga bežičnog uređaja ili više uređaja, koji može biti ugrađen u Vaš pisač, u redu je ispod ograničenja izloženosti RF zračenju, trenutno poznatima. Obzirom da bežični uređaji (koji mogu biti ugrađeni u Vaš pisač) ispuštaju manje energije nego što dopuštaju sigurnosni standardi i preporuke o radijskim frekvencijama, proizvođač smatra da su ovi uređaji sigurni za uporabu. Bez obzira na razine snage, potrebno je paziti kako bi se minimizirao ljudski kontakt tijekom normalnog rada.
Kao opća smjernica, uobičajen je razmak od 20 cm (8 inča) između uređaja i tijela, za korištenje bežičnog uređaja uz tijelo (to ne podrazumijeva ekstremitete). Uređaj se mora koristiti na udaljenosti većoj od 20 cm (8 inča) od tijela dok je bežični uređaj uključen i emitira.
Ovaj odašiljač ne smije biti kolociran ni raditi zajedno s nekom drugom antenom ili odašiljačem.
Neke okolnosti zahtijevaju ograničenja za bežične uređaje. U nastavku su navedena uobičajena ograničenja:
![]() |
Radio frekvencija bežične komunikacije može ometati opremu komercijalnih zrakoplova. Trenutni propisi u zrakoplovstvu zahtijevaju da se bežični uređaji isključe tijekom putovanja u zrakoplovu. Komunikacijski uređaji IEEE 802.11 (poznat također kao bežični Eternet) i Bluetooth su primjeri uređaja koji omogućuju bežičnu komunikaciju. |
![]() |
U sredinama u kojima je rizik od interferencije s drugim uređajima ili uslugama štetan ili se smatra štetnim, mogućnost korištenja bežičnih uređaja može biti ograničena ili uklonjena. Zračne luke, bolnice te atmosfere zasićene kisikom ili zapaljivim plinovima, primjeri su mjesta na kojima uporaba bežičnih uređaja može biti ograničena ili uklonjena. Kada ste u sredinama u kojima niste sigurni od sankcija za korištenje bežičnih uređaja, od odgovornog tijela zatražite izdavanje odobrenja prije korištenja ili uključenja bežičnog uređaja. |
![]() |
Svaka država ima drugačija ograničenja za korištenje bežičnih uređaja. Budući da je Vaš sustav opremljen bežičnim uređajem, kada putujete u druge zemlje sa svojim sustavom, kod lokalnih ovlaštenih tijela za odobrenje radijskih frekvencija prije svakog preseljenja ili putovanja provjerite sva ograničenja o uporabi bežičnih uređaja u odredišnoj zemlji. |
![]() |
Ako je Vaš sustav isporučen opremljen unutarnjim ugrađenim bežičnim uređajem, bežični uređaj nemojte koristiti ako svi poklopci i pločice nisu na mjestu i sustav nije u potpunosti sastavljen. |
![]() |
Bežične uređaje ne mogu servisirati korisnici. Nemojte na njima raditi nikakve izmjene. Izmjene na bežičnom uređaju poništavaju odobrenje za njihovo korištenje. Za servis se obratite proizvođaču. |
![]() |
Koristite samo upravljačke programe odobrene za državu u kojoj će se uređaj koristiti. Za više informacija pogledajte Pribor za obnovu sustava ili kontaktirajte tehničku podršku proizvođača. |