Regulatoorne teave

Antud seade on kujundatud töötama normaalses keskkonnas ja see omab mitmeid normatiivsete avalduste sertifikaate.

Teave laserkiirguse kohta

Printerile on USA-s omistatud standardi DHHS 21 CFR (peatükk 1, alamgrupp J) nõuetele vastava 1 klassi lasertoote sertifikaat; mujal on printerile omistatud standardi IEC 60825-1 : 2007 nõuetele vastava 1 klassi lasertoote sertifikaat.

1. klassi laserseadmeid ei loeta ohtlikeks. Lasersüsteem ja printer on konstrueeritud nii, et seadme tavalise töö, kasutaja poolt tehtava hoolduse või regulaarse hoolduse käigus ei tõuse laserkiirguse tase 1. klassi tasemest kõrgemale.

Hoiatus

Ärge kunagi kasutage või hooldage printerit avatud laseriüksuse/skanneri kaitsekattega. Peegelduv kiir on küll nähtamatu, kuid võib teie nägemist kahjustada.

Selle seadme kasutamisel tuleb tulekahju, elektrilöögi või inimeste vigastamise ohu vähendamiseks alati järgida elementaarseid ohutusnõudeid:

Osooni kaitse

Selle toote osooniemissioon jääb alla 0,1 ppm. Kuna osoon on õhust raskem, tuleb toodet hoida hästiventileeritud kohas.

Energiasäästja

Selles printeris on rakendatud tõhusaid energiasäästuvõtteid, mis vähendavad energiatarvet, kui printerit aktiivselt ei kasutata.

Energiatarve väheneb automaatselt, kui printer ei saa pikema aja vältel mingeid signaale.

ENERGY STAR ja tähis ENERGY STAR on USA-s registreeritud tähised.

Täiendavat teavet ENERGY STARi programmi kohta leiate aadressil http://www.energystar.gov

ENERGY STAR sertifikaadiga mudelitel on masina peal ENERGY STAR silt. Kontrollige, kas teie masinal on ENERGY STAR sertifikaat.

Jäätmekäitlus

Käidelge või utiliseerige selle toote pakkematerjalid keskkonnasõbralikul viisil.

Ainult Hiinas

Antud toote (elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmed) nõuetekohane kõrvaldamine

(Kehtib Euroopa Liidus ja muudes eraldi kogumissüsteemidega Euroopa riikides)

See sümbol tootel, tarvikutel või dokumentatsioonil näitab, et seda toodet ja selle elektroonilist lisavarustust (nt laadijat, kuulareid, USB-kaablit) ei tohi kasutuselt kõrvaldades ära visata koos majapidamisjäätmetega. Hooletu jäätmekäitluse tõttu tekkida võivate tervise- või keskkonnakahjustuste vältimiseks tuleb need tooted eraldada muudest jäätmetest ja käidelda nõuetekohaselt, et tagada materiaalsete ressursside säästvat ringlussevõttu.

Täiendavat teavet nende toodete kogumise ja keskkonnale ohutu ringlussevõtu kohta saavad kodukasutajad seadme müüjalt või kohalikust omavalitsusest.

Ärikasutajad peaksid pöörduma seadme müüja poole ja lugema ostulepingu vastavaid punkte. Seda toodet ja selle elektroonilisi tarvikuid ei tohi visata ära koos olmejäätmetega.

Ainult Ameerika Ühendriikides

Vabanege soovimatutest elektroonikakaupadest volitatud ümbertöötleja abil. Lähima ümbertöötlemiskoha leidmiseks minge meie veebilehele:www.samsung.com/recyclingdirect või helistage (877) 278 - 0799

Raadiokiirgus

Föderaalse sideameti (FCC) teave kasutajale

Antud seade vastab FCC-reeglistiku 15 osa nõuetele. Seadme talitlus peab vastama järgnevale kahele tingimusele:

  • seade ei tohi tekitada kahjulikke levihäireid ja;

  • seade peab taluma igasuguseid levihäireid, sealhulgas ka selliseid, mis võivad tekitada häireid seadme töös.

Antud seade on läbinud vastavad testid ja tunnistatud vastavaks B-klassi digitaalseadme nõuetele (vastavalt FCC-reeglistiku 15 osale). Piirangute väljatöötamise eesmärk on pakkuda mõistlikku kaitset kuritahtliku sekkumise eest tavapärases elukeskkonnas. See seade genereerib, kasutab ja võib väljastada raadiosageduslikku kiirgust ning juhistele mittevastava paigaldamise ja kasutamise korral võib põhjustada kahjulikke raadiosidehäiringuid. Siiski ei saa garanteerida, et teatud olukordades häireid ei esine. Juhul kui see seade põhjustab tele- või raadiovastuvõtule kahjulikke häiringuid, mida saab kindlaks teha seadmeid sisse ja välja lülitades, saab kasutaja püüda kõrvaldada häiringuid ühel järgnevatest meetmetest:

  • paigutage või suunake antenn ümber;

  • suurendage seadme ja vastuvõtja vahelist kaugust;

  • ühendage seade ja vastuvõtja vooluvõrgu erinevate kontaktidega;

  • pöörduge abi saamiseks kvalifitseeritud raadio- või teletehniku poole.

[Note]

Muudatused, mida ei ole ühilduvuse tagamise kohustusega valmistaja selgelt heaks kiitnud, võivad muuta seadme kasutamise lubamatuks.

Kanada raadiohäirete eeskirjad

Need digiseadmed ei ületa raadiomürataseme osas digiseadmetele kehtestatud klassi B piirväärtuseid vastavalt Kanada standardile ICES-003 häireid põhjustavatele seadmetele „Digital Apparatus”.

Cet appareil numérique respecte les limites de bruits radioélectriques applicables aux appareils numériques de Classe B prescrites dans la norme sur le matériel brouilleur: „Appareils Numériques”, ICES-003 édictée par l’Industrie et Sciences Canada.

Teave Ameerika Ühendriikide turu jaoks

Föderaalne Kommunikatsioonikomisjon (FCC)

Tahtlik kiirgusallikas vastavalt FCC osale 15

Selles printeris võib leiduda (sisseehitatud) väikese võimsusega, raadiokohtvõrguseadmeid (raadiosageduslikke (RF) traadita side seadmeid), mis töötavad sagedusalal 2,4 GHz / 5 GHz. See jaotis kehtib üksnes selliste seadmete leidumisel. Raadioseadmete kohta leidub teavet seadme andmesildil.

Juhtmevabad seadmed, mis võivad olla teie süsteemis, on kvalifitseeritud kasutamiseks ainult Ameerika Ühendriikides, kui süsteemisildil on olemas FCC tunnusnumber.

FCC on kehtestanud raadioseadmete kasutamisele keha lähedal (ei hõlma jäsemeid) üldise piirkauguse 20 cm (8 tolli). Seda seadet tuleks kasutada kehast vähemalt 20 cm (8 tolli) kaugusel, kui raadioseade on sisse lülitatud. Võimalike printerisse sisseehitatud raadioseadme (või -seadmete) väljundvõimsus on palju väiksem FCC poolt sätestatud raadiosagedusliku kiirguse piirväärtustest.

Selle saatja kollokatsioon või kasutamine koos muude antennide või saatjatega on lubamatu.

Selle seadme kasutamine peab vastama järgmisele kahele tingimusele: 1) see seade ei tohi põhjustada kahjulikke häiringuid ja 2) see seade peab taluma igasuguseid levihäireid, sealhulgas ka selliseid, mis võivad tekitada häireid seadme töös.

[Warning]

Kasutaja ei saa raadioseadmeid hooldada. Ärge neid mingil moel muutke. Raadioseadme muutmise korral on selle kasutamine lubamatu. Pöörduge seadme hoolduseks tootja poole.

FCC avaldus juhtmevaba LAN-i kasutamiseks:

[Warning]

Selle saatja ja antenni installeerimisel ning kasutamisel võidakse installeeritud antenni läheduses ületada raadiosageduse mõjutuspiirang (1 m W/cm2). Seetõttu peab kasutaja püsima alati antennist vähemalt 20 cm kaugusel. Selle seadme kollokatsioon koos muu antenni või saatjaga on keelatud.

Ainult Venemaal

Ainult Saksamaal

Ainult Türgis

Komplektisoleva pistiku vahetamine (ainult Suurbritannia turu jaoks)

Tähtis

Selle seadme toitejuhe on varustatud standardse 13 A pistikuga (BS 1363), mis sisaldab 13 A sulavkaitset. Sulavkaitsme asendamisel või kontrollimisel tuleb sobiv 13 A sulavkaitse tagasi paigaldada. Seejärel tuleb kaitsmekate tagasi asetada. Kui kaitsmekate on kadunud, ei tohi pistikut kasutada enne, kui on saadud uus kate.

Pöörduge seadme müüja poole.

13 A pistik on Ühendkuningriigis kõige levinum ja peaks olema sobiv. Samas, kõigis hoonetes (enamasti vanades) ei ole tavalisi 13 A pistikutele mõeldud pesasid. Siis on vaja sobivat pistiku adapterit. Ärge juhtmele valatud pistikut eemaldage.

[Warning]

Kui valatud pistiku maha lõikate, vabanege sellest koheselt. Pistikut ei saa uuesti ühendada ja selle pistikupessa ühendamisel võite saada elektrilöögi.

Tähtis hoiatus!

Seade peab olema maandatud.

Toitekaabli juhtmete värvused tähendavad järgmist:

  • roheline ja kollane : maandus

  • sinine: nulljuhe

  • pruun : faasijuhe

Kui toitekaabli juhtmete värvused ei vasta pistiku juhtmetele, siis toimige järgmiselt:

Rohelise ja kollase juhtme peate ühendama maanduskontaktiga, mis on tähistatud kas E-tähega, maanduse tähisega või on rohelist või rohelist ja kollast värvi.

Sinine juhe tuleb ühendada selle kontaktiga, mis on tähistatud kas N-tähega või on musta värvi.

Pruun juhe tuleb ühendada selle kontaktiga, mis on tähistatud kas L-tähega või on punast värvi.

13 A sulavkaitsmega peab olema varustatud pistik, adapter või elektrikilp.

Vastavusdeklaratsioon (Euroopa riigid)

Kinnitused ja sertifikaadid

  • Siinkohal deklareerib Samsung Electronics, et mudel [ML-216x Series] on vastavuses Madalpingedirektiivi (2006/95/EC), EMC direktiivi (2004/108/EC) põhinõuete ja teiste asjassepuutuvate tingimustega.

  • Siinkohal deklareerib Samsung Electronics, et see [ML-216xW Series] on vastavuses Raadio- ja telekommunikatsiooni lõppseadmete direktiivi 1999/5/EC põhinõuete ja teiste asjakohaste sätetega.

Vastavuskinnitust saab lugeda aadressil www.samsung.com, minge Support > Download Center ja EuDoC'i sirvimiseks sisestage selle printeri (MFP) nimi.

1. jaanuar 1995: Nõukogu direktiiv 2006/95/EC liikmesriikide seaduste ühtlustamisest madalpingeseadmete alal.

1. jaanuar 1996: Nõukogu direktiiv 2004/108/EC, elektromagnetilist ühilduvust käsitlevate liikmesriikide õigusaktide ühtlustamine.

9. märts 1999: Nõukogu direktiiv 1999/5/EC liikmesriikide seaduste ühtlustamisest raadioseadmete ja telekommunikatsioonivõrgu lõppseadmete alal ning nende ühildumise vastastikusest tunnustamisest. Vastavuskinnituse täisteksti koos viidetega vastavatele direktiividele ja standarditele saab Samsung Electronics Co., Ltd. esindajalt.

EC sertifitseerimine

Sertifikaat 1999/5/EC Raadioseadmete & Telekommunikatsioonivõrgu lõppseadmete direktiiv (FAX)

See Samsung-i toode on iseseisvalt sertifitseeritud Samsung-i poolt üle-Euroopaliselt ühe terminaliga ühenduseks analoogse fiksvõrguga (PSTN) vastavalt direktiivile 1999/5/EC. Toode on loodud töötama riiklike PSTN-ide ja vastavate kodukeskjaamadega (PBX) järgnevates Euroopa riikides:

Kui peaks esineme probleeme, peaksite koheselt pöörduma Samsung Electronics Co., Ltd. Euro QA Lab-i poole.

Seda toodet on testitud TBR21 vastu. Et aidata sellele standardile vastavate lõppseadmete kasutamise ja rakendamisega, on Euroopa Telekommunikatsiooni Standardite Instituut (ETSI) välja andnud abidokumendi (EG 201 121), mis sisaldab märkmeid ja lisanõudeid, et tagada võrgu ühilduvus TBR21 terminalidega. See toode on disainitud vastavalt ja ühildub kõigi selles dokumendis leiduvatele asjakohaste nõuannetega.

Euroopa raadiovastuvõtjate heakskiidu teave (Euroopa Liidu poolt heakskiidetud raadioseadmete kohta)

Selles kodus või büroos kasutamiseks ettenähtud printeris võib leiduda (sisseehitatud) väikese võimsusega, raadiokohtvõrguseadmeid (raadiosageduslikke (RF) traadita side seadmeid), mis töötavad sagedusalal 2,4 GHz/5 GHz. See jaotis kehtib üksnes selliste seadmete leidumisel. Raadioseadmete kohta leidub teavet seadme andmesildil.

Juhtmevabad seadmed, mis võivad olla teie süsteemis, on kvalifitseeritud kasutamiseks Euroopa Liidus või sellega ühinenud aladel, kui süsteemisildil on CE märk ning teavitav korpuse registreerimisnumber ja hoiatuse sümbol.

Võimaliku printerisse sisseehitatud raadioseadme (või -seadmete) väljundvõimsus on palju väiksem Euroopa Komisjoni poolt raadioseadmete ja telekommunikatsioonivõrgu lõppseadmete direktiivis sätestatud raadiosagedusliku kiirguse piirväärtustest.

Euroopa riigid, mis kvalifitseeruvad juhtmevabade seadmete heakskiitude alla:

EL-i riigid

Euroopa riigid, milles kehtivad piirangud kasutamisel:

EL

Prantsusmaal on sagedusvahemiku piiranguks 2454–2483,5 MHz seadmete puhul, mille edastusvõimsus on üle 10 mW, nt juhtmevabad seadmed

EEA/EFTA riigid

Hetkel kehtivad piirangud puuduvad

Eeskirjadele vastavuse teated

Juhtmevaba seadme juhised

Selles printeris võib leiduda (sisseehitatud) väikese võimsusega, raadiokohtvõrguseadmeid (raadiosageduslikke (RF) traadita side seadmeid), mis töötavad sagedusalal 2,4 GHz / 5 GHz. Järgnev jaotis sisaldab ülevaatlikke märkuseid raadioseadmete kasutamise kohta.

Täiendavad piirangud, hoiatused ja märkused on loetletud eraldi riikide jaotistest (või riikide rühma jaotistes). Teie süsteemis olevad juhtmevabad seadmed on kvalifitseeritud kasutamiseks ainult riikides, mis on loetletud raadiovastuvõtja heakskiidu märgiga süsteemisildil. Kui loetelus ei leidu riigi tähist, kus kavatsete raadioseadet kasutada, siis pöörduge nõuete teadasaamiseks kohaliku raadioseadme tüübikinnituse asutuse poole. Raadioseadmete kasutamine on rangelt reguleeritud ja nende kasutamine võib olla keelatud.

Võimaliku printerisse sisseehitatud raadioseadme (või -seadmete) väljundvõimsus on palju väiksem praegu teadaolevatest raadiosagedusliku kiirguse piirväärtustest. Kuna raadioseadmed (mis võivad olla printerisse sisse ehitatud) väljastavad vähem energiat kui raadiosageduslikes standardites ja soovitustes on lubatud, usub tootja, et need seadmed on kasutamiseks ohutud. Olenemata võimsustasemest tuleb olla ettevaatlik ja piirata inimeste kokkupuudet tavakasutamise käigus.

Üldiselt peetakse piisavaks 20 cm (8 tolli) vahet raadioseadme ja keha vahel, kui raadioseadmeid kasutatakse keha lähedal (ei hõlma jäsemeid). Seda seadet tuleks kasutada kehast vähemalt 20 cm (8 tolli) kaugusel, kui raadioseade on sisselülitatud ja toimub ülekanne.

Selle saatja kollokatsioon või kasutamine koos muude antennide või saatjatega on lubamatu.

Teatud juhtudel on vajalikud juhtmevabade seadmete piirangud. Järgnevalt on loetletud levinumaid piiranguid:

Raadiosageduslik juhtmevaba side võib põhjustada häireid lennukite seadmete töös. Praegused lennunduseeskirjad näevad ette, et juhtmevabad seadmed tuleb lennukiga reisides välja lülitada. IEEE 802.11 (tuntud ka kui juhtmevaba Ethernet) ja Bluetooth-funktsiooniga sideseadmed on näited nendest seadmetest, mis pakuvad juhtmevaba teabeedastust.

Raadioseadme kasutamine võib olla piiratud või keelatud kohas, kus muudele seadmetele või teenustele häirete põhjustamise oht on kahjulik või loetakse kahjulikuks. Lennujaamad, haiglad ja hapnikku või süttivaid gaase sisaldava õhuga kohad on vaid mõned näited kohtadest, kus raadioseadmete kasutamine võib olla piiratud või keelatud. Kui olete kohas, kus te ei ole kindel raadioseadme kasutamise lubatavuses, siis enne sellise seadme sisselülitamist või kasutamist küsige selleks vastutavalt isikult luba.

Igas riigis kehtib raadioseadmetele erinevaid piiranguid. Kuna teie süsteem on varustatud raadioseadmega, siis sellega teise riiki reisides tuleb enne teeleasumist või reisi kontrollida, milliseid piiranguid on sihtriigi raadioside tüübikinnitusasutus raadioseadmete kasutamisele kehtestanud.

Kui teie seade on varustatud sisseehitatud raadioseadmega, siis ärge seda seadet kasutage, kui seadme kõik katted ja varjestus ei ole oma kohale paigaldatud ja seade ei ole täielikult kokku monteeritud.

Kasutaja ei saa raadioseadmeid hooldada. Ärge neid mingil moel muutke. Raadioseadme muutmise korral on selle kasutamine lubamatu. Pöörduge seadme hoolduseks tootja poole.

Kasutage ainult draivereid, mida on lubatud seadme kasutamise riigis kasutada. Lugege tootja süsteemitaaste komplektis (System Restoration Kit) leiduvaid juhiseid või küsige täiendavat teavet tootja tehniliselt toelt.

Ainult Iisrael

Ainult Hiinas