Ovaj uređaj je namenjen za uobičajeno radno okruženje i certifikovan je sa nekoliko odobrenja.
Štampač je certifikovan u SAD-u i ispunjava zahteve DHHS 21 CFR, poglavlje 1, potpoglavlje J za laserske proizvode klase I (1), a u drugim zemljama je certifikovan kao laserski proizvod klase I koji ispunjava zahteve standarda IEC 60825-1 :
Laserski proizvodi klase I se ne smatraju opasnim. Laserski sistem i štampač su projektovani tako da ne postoji nikakav pristup čoveka radijaciji lasera iznad klase I tokom normalnog rada, održavanja ili određenih uslova rada.
Nikada nemojte koristiti ili popravljati štampač ako je skinut zaštitni poklopac sa sklopa laser-skener. Odbijeni zrak, iako nevidljiv, može da ošteti vaše oči.
Kada koristite ovaj proizvod, ova osnovna bezbednosna uputstva bi uvek trebalo slediti da bi se smanjio rizik od požara, električnog udara i povreda:
![]() |
Ovaj proizvod ima stopu izduvnih gasova u ozon ispod 0,1 ppm. Čuvajte proizvod na mestu sa dobrom ventilacijom jer je ozon teži od vazduha. |
![]() |
Štampač je opremljen naprednom tehnologijom uštede energije koja smanjuje potrošnju električne energije kada se štampač ne koristi aktivno. Ako štampač ne prima podatke tokom dužeg vremenskog perioda, potrošnja energije se automatski smanjuje. ENERGY STAR i oznaka ENERGY STAR su zaštićeni žigovi u SAD. Više informacija o programu ENERGY STAR potražite na http://www.energystar.gov Za modele sa certifikatom ENERGY STAR, nalepnica ENERGY STAR će biti na vašem uređaju. Proverite da li vaš uređaj ima certifikat ENERGY STAR. |
![]() |
Recikliranje ili odlaganje materijala za pakovanje ovog proizvoda predstavlja odgovorno ponašanje u odnosu na životnu sredinu. |
![]() |
Ova oznaka na proizvodu, priboru ili literaturi označava da proizvod i njegov elektronski pribor (npr. punjač, slušalice i USB kabl) ne bi trebalo odlagati sa drugim kućnim otpadom na kraju njegovog radnog veka. Da biste sprečili eventualnu štetu po životnu sredinu ili zdravlje ljudi usled nekontrolisanog odlaganja otpada, obavezno razdvojte ovaj od drugih vrsta otpada i odgovorno ga reciklirajte kako biste promovisali održivu ponovnu upotrebu materijala. Kućni korisnici bi trebalo da se obrate ili prodavcu kod koga su kupili ovaj proizvod ili lokalnoj vladinoj kancelariji za detaljne informacije o tome kako i gde mogu da odnesu ovaj uređaj da bi se on reciklirao bezbedno po životnu sredinu. Poslovni korisnici bi trebalo se obrate svom dobavljaču i provere odredbe i uslove u ugovoru o kupovini. Ovaj proizvod i njegov elektronski dodatni pribor ne bi prilikom odlaganja trebalo mešati sa drugim komercijalnim otpadom. |
Neželjene elektroničke uređaje bacite u kontejner za reciklažu. Da biste pronašli najbližu lokaciju za reciklažu, posjetite našu web lokaciju www.samsung.com/recyclingdirect ili nazovite (877) 278 - 0799
Ovaj uređaj je usklađen sa 15 delom Pravilnika FCC. Pri radu se moraju poštovati sledeća dva uslova:
Ovaj uređaj ne sme da izaziva štetne smetnje.
Ovaj uređaj mora da prihvati sve smetnje, uključujući i smetnje koje mogu da izazovu neželjeni rad.
Ova oprema je testirana i za nju je utvrđeno da je usklađena sa ograničenjima za klasu B digitalnih uređaja saglasno 15. delu Pravilnika FCC. Ova ograničenja su namenjena obezbeđivanju razumne zaštite od štetnih smetnji u domaćinstvu. Ova oprema generiše, koristi i može da emituje radio-frekventnu energiju, a ako nije instalirana i ne koristi se u skladu sa uputstvima može da izazove štetne smetnje u radio-komunikaciji. Međutim, nema garancija da neće biti smetnji u određenim okruženjima. Ako ova oprema ipak izazove štetne smetnje kod TV i radio prijemnika, što može da se utvrdi uključivanjem i isključivanjem opreme, korisniku se preporučuje da pokuša da otkloni smetnje preduzimanjem neke od sledećih mera:
Preusmerite ili premestite prijemnu antenu.
Povećajte razdaljinu između uređaja i prijemnika.
Uključite uređaj u različitu utičnicu od one na koju je priključen prijemnik.
Za pomoć se obratite prodavcu ili iskusnom TV serviseru.
![]() |
|
Promene ili prilagođavanja koja nisu izričito odobrena od strane proizvođača odgovornog za usklađenost mogu poništiti pravo korisnika da koristi uređaj. |
Ovaj digitalni uređaj ne premašuje ograničenja za klasu B za emisiju radio-frekventnog šuma digitalnih uređaja kao što je određeno standardom kanadskog Ministarstva za industriju i nauku „Digitalni aparati“ ICES-003 za uređaje koji izazivaju smetnje.
Cet appareil numérique respecte les limites de bruits radioélectriques applicables aux appareils numériques de Classe B prescrites dans la norme sur le matériel brouilleur: « Appareils Numériques », ICES-003 édictée par l’Industrie et Sciences Canada.
Radio uređaji tipa LAN niske potrošnje struje (bežični komunikacioni uređaji sa radio frekvencijom (RF)), koji rade na frekvencijskom pojasu 2,4 GHz/5 GHz su možda prisutni (ugrađeni) u vaš uređaj za štampanje. Ovaj odeljak važi samo ukoliko su ovi uređaji prisutni. Pogledajte nalepnice na uređaju da biste utvrdili prisustvo bežičnih uređaja.
Bežični uređaji koji se mogu naći u vašem uređaju su odobreni samo za upotrebu u SAD ako je FCC ID broj prikazan na nalepnici.
Opšte smernica FCC-a za razdvajanje uređaja i tela u iznosu od 20 cm (8 inča) , u slučaju korišćenja uređaja blizu tela (ovo ne obuhvata ekstremitete). Ovaj uređaj mora da se nalazi na dalje od 20 cm (8 inča) od tela kada su bežični uređaji uključeni. Izlazna snaga bežičnog uređaja (bežičnih uređaja) koji je postavljen u vaš uređaj je manja od RF ograničenja koje propisuje FCC.
Ovaj transmiter ne sme da bude pored neke druge antene ili transmitera, niti da im se poklapa polje emitovanja.
Pri radu ovog urađaja se moraju poštovati sledeća dva uslova: (1) Ovaj ne može da izazove štetne smetnje, (2) ovaj uređaj mora da prihvati sve smetnje, uključujući i smetnje koje mogu da izazovu neželjeni rad.
![]() |
|
Bežične uređaje ne može da popravlja korisnik. Nemojte ih modifikovati ni na koji način. Modifikacije bežičnog uređaja će poništiti pravo njegovog korišćenja. Obratite se proizvođaču radi servisiranja. |
![]() |
|
Tokom instalacije i korišćenja ovog sklopa transmitera i antene ograničenje izlaganju radio zračenje od 1m W/cm2 može da bude prekoračeno u neposrednoj blizini mesta gde je instalirana antena. Stoga korisnik uvek mora da održava minimalnu udaljenost od 20cm od uređaja. Ovaj uređaj ne može da radi u sprezi sa drugim transmiterom ili antenom transmitera. |
Električni kabl ovog uređaja ima standardni utikač od 13 A (BS 1363) i ima osigurač od 13 A. Kada menjate ili pregledate osigurač, morate da ga zamenite odgovarajućim osiguračem od 13 A. Zatim morate da vratite poklopac osigurača. Ako ste izgubili poklopac osigurača, nemojte koristiti utikač dok ne nabavite drugi poklopac.
Obratite se osobama od kojih ste kupili uređaj.
Osigurač od 13 A se najčešće koristi u Velikoj Britaniji i trebalo bi da odgovara. Međutim, neke zgrade (uglavnom one stare) nemaju normalne utičnice sa osiguračem od 13 A. Morate da kupite odgovarajući adapter. Nemojte uklanjati stopljeni utikač.
![]() |
|
Ako odsečete stopljeni utikač, odmah ga bacite. Ne možete ponovo da povežete utikač i možete da doživite električni udar ako ga uključite u utičnicu. |
![]() |
Morate da uzemljite uređaj. Boje žica u električnom kablu označavaju sledeće:
|
Ako žice u električnom kablu ne odgovaraju bojama označenim na utikaču, uradite sledeće:
Morate da povežete zelenu i žutu žicu na klin koji je obeležen slovom „E“ ili simbolom uzemljenja ili je obojen zeleno-žuto ili zeleno.
Morate da spojite plavu žicu sa klinom koji je obeležen slovom „N“ ili je obojen crno.
Morate da spojite smeđu žicu sa klinom koji je obeležen slovom „L“ ili je obojen crveno.
Morate da imate osigurač od 13 A u utikaču, adapteru ili razvodnoj tabli.
![]() |
Ova Izjava o usklađenosti se može pogledati na internet stranici www.samsung.com/printer, idite na Support > Download center i unesite naziv svog štampača (MFP) da biste mogli da pregledate doktrine EU. |
1. januar 1995: Direktiva Saveta Evrope 2006/95/EC, usklađivanje zakona država članica koji se odnose na niskonaponske uređaje.
01.01.96: Direktiva Saveta Evrope 2004/108/EC, usklađivanje zakona država članica koji se odnose na elektromagnetnu kompatibilnost.
09.03.99: Direktiva Saveta Evrope 1999/5/EC o radio-uređajima i telekomunikacionim terminalnim uređajima i uzajamnom prepoznavanju njihovih usklađivanja. Izjavu u celosti, koja definiše relevantne direktive i odnosne standarde možete da preuzmete kod zastupnika kompanije Samsung Electronics Co., Ltd.
Sertifikovanje prema direktivi 1999/5/EC o radio-uređajima i telekomunikacionim terminalnim uređajima (FAX)
Ovaj proizvod kompanije Samsung je samostalno sertifikovan od strane kompanije Samsung za panevropsku komutiranu telefonsku mrežu za analognu javnu komutiranu telefonsku mrežu (PSTN) u skladu sa direktivom 1999/5/EC. Ovaj proizvod je dizajniran za rad sa nacionalnim PSTN mrežama i kompatibilnim PBX mrežama u evropskim državama:
U slučaju problema odmah se obratite telu Euro QA Lab kompanije Samsung Electronics Co., Ltd.
Ovaj proizvod je testiran u skladu sa standardom TBR21. Da bi pomogao u korišćenju i primeni terminalnih uređaja koji su u skladu sa ovim standardom, Evropski institut za telekomunikacione standarde (ETSI) je objavio savetodavni dokument (EG 201 121) koji sadrži napomene i dodatne zahteve kako bi se obezbedila kompatibilnost TBR21 terminala. Ovaj proizvod je projektovan i u potpunosti usklađen sa svim relevantnim savetodavnim napomenama koje se nalaze u tom dokumentu.
Radio uređaji tipa LAN niske potrošnje struje (bežični komunikacioni uređaji sa radio frekvencijom (RF)), koji rade na frekvencijskom pojasu 2,4 GHz/5 GHz su možda prisutni (ugrađeni) u vaš uređaj za štampanje koji je namenjen za kućnu ili kancelarijsku upotrebu. Ovaj odeljak važi samo ukoliko su ovi uređaji prisutni. Pogledajte nalepnice na uređaju da biste utvrdili prisustvo bežičnih uređaja.
![]() |
Bežični uređaji koji se mogu naći u vašem uređaju su odobreni samo za upotrebu u Evropskoj Uniji ili povezanim područjima ako se na nalepnici nalazi oznaka CE sa registarskim brojem nadležnog tela i simbolom upozorenja. |
Izlazna snaga bežičnog uređaja (ili bežičnih uređaja) koji je možda postavljen u vaš uređaj je manja od RF ograničenja koje propisuje Evropska komisija kroz R&TTE direktivu.
EU zemlje
EU
U Francuskoj frekvencijski raspon je ograničen na 2454-2483,5 MHz za bežične uređaje sa izlaznog snagom većom od 10 mW
EEA/EFTA zemlje
Nema ograničenja u ovom trenutku
Radio uređaji tipa LAN niske potrošnje struje (bežični komunikacioni uređaji sa radio frekvencijom (RF)), koji rade na frekvencijskom pojasu 2,4 GHz/5 GHz su možda prisutni (ugrađeni) u vaš uređaj za štampanje. Sledeći odeljak daje opšti pregled stvari na koje treba obratiti pažnju tokom korišćenja bežičnog uređaja.
Dodatna ograničenja, upozorenja i predostrožnosti za datu zemlju su navedena u odeljku za konkretnu zemlju (ili grupu zemalja). Ovaj bežični uređaj je odobren za korišćenje samo u onim zemljama koje su navedene na sistemoj nalepnici koja sadrži oznaku radiofrekvencijom odobrenja. Ako zemlja u kojoj koristite uređaj nije naledena na spisku, obratite se lokalnoj agenciji za odobravanje frekvencija. Bežični uređaji su strogo regulisani i upotreba možda neće biti odobrena.
Izlazna snaga bežičnog uređaja (bežičnih uređaja) koji je postavljen u vaš uređaj je manja od RF ograničenja poznatih u ovom trenutku. Budući da bežični uređaji (ugrađeni u vaš štampač) emituju manje energije nego što je dozvoljeno u sigurnosnim standardima i preporukama za radio frekvencije, proizvođač smatra da su ovi uređaji bezbedni za upotrebu. Bez obzira na nivo snage, treba preduzeti sve da se ograniči kontakt sa ljudima tokom svakodnevne upotrebe.
Opšte smernica za razdvajanje uređaja i tela u iznosu od 20 cm (8 inča) , u slučaju korišćenja uređaja blizu tela (ovo ne obuhvata ekstremitete). Ovaj uređaj mora da se nalazi na dalje od 20 cm (8 inča) od tela kada su bežični uređaji uključeni i emituju.
Ovaj transmiter ne sme da bude pored neke druge antene ili transmitera, niti da im se poklapa polje emitovanja.
Neke okolnosti zahtevaju ograničenje u korišćenju bežičnih uređaja. Primeri uobičajenih ograničenja su navedeni ispod:
![]() |
Uređaji za bežičnu radio komunikaciju mogu da ometaju opremu na komercijalnim avionima. Trenutni avio propisi zahtevaju da bežični uređaju budu isključeni tokom putovanja avionom. IEEE 802.11 (poznat i kao bežični eternet) i Bluetooth komunikacijsku uređaji su primeri uređaja koji obezbeđuju bežičnu komunikaciju. |
![]() |
U okruženjima gde je rizik od smetnji sa drugih uređaja ili servisa štetan ili se čini štetan, opcija korišćenja bežičnog uređaja može biti ograničena ili zabranjena. Aerodromi, bolnice, atmosfera sa kiseonikom ili zapaljivim gasom su ograničeni primeri gde je upotreba bežičnih uređaja ograničena ili zabranjena. Kada se nalazite u okruženju gde nije sigurno kakva su ograničenja vezana za bežične uređaje, raspitajte se kod odgovornih vlasti pre uključivanja bežičnih uređaja. |
![]() |
Svaka zemlja ima drugačija ograničenja korišćenja bežičnih uređaja. Budući da je vaš sistem opremljen bežičnim uređajem, tokom putovanja kroz različite zemlje potrebno je da proverite sa vlastima za odobravanje radio emitovanja pre počinjanja putovanja da li postoji ograničenje upotrebe bežičnog uređaja za datu zemlju. |
![]() |
Ako je vaš sistem opremljen ugrađenim bežičnim uređajem, nemojte koristiti bežični uređaj ako svi poklopci i štitovi nisu postavljeni na mesto i ako sistem nije u potpunosti sastavljen. |
![]() |
Bežične uređaje ne može da popravlja korisnik. Nemojte ih modifikovati ni na koji način. Modifikacije bežičnog uređaja će poništiti pravo njegovog korišćenja. Obratite se proizvođaču radi servisiranja. |
![]() |
Koristite samo one drajvere koji su odobreni za zemlju u kojoj ćete uređaj koristiti. Pogledajte proizvođačev set za popravljanje sistema, ili se obratite tehničkoj podršci za dodatne informacije. |