Naprava je zasnovana za uporabo v običajnem delovnem okolju in je potrjena s številnimi zakonsko predpisanimi izjavami.
Tiskalnik je akreditiran v ZDA in torej izpolnjuje zahteve DHHS 21 CFR, poglavje 1, podpoglavje J za laserske izdelke razreda I (1). Drugod pa je akreditiran kot laserski izdelek razreda I, ki izpolnjuje zahteve standarda IEC 60825-1:
Laserski izdelki razreda I se ne štejejo kot nevarni. Laserski sistem in tiskalnik sta zasnovana tako, da med normalnim delovanjem, vzdrževanjem ali priporočenim servisom, uporabnik ne pride v stik s sevanjem, ki ga oddaja laser in ki bi presegal stopnjo razreda I.
Tiskalnika nikoli ne servisirajte ali uporabljajte, če je zaščitni pokrov sklopa laserja/optičnega čitalnika odstranjen. Odbiti žarek lahko poškoduje oči, čeprav je neviden.
Pri uporabi naprave vedno upoštevajte navedene varnostne ukrepe, da zmanjšate nevarnost požara, električnega udara in telesnih poškodb:
![]() |
Emisije ozona tega izdelka so nižje od 0,1 ppm (delcev na miljon). Ker je ozon težji od zraka, izdelek hranite v dobro prezračenem prostoru. |
![]() |
Tiskalnik ima vgrajeno napredno tehnologijo za varčevanje z energijo, ki v času neaktivne uporabe zmanjša njeno porabo. Če tiskalnik dlje časa ne prejme podatkov, se poraba električne energije samodejno zmanjša. ENERGY STAR in oznaka ENERGY STAR sta registrirani blagovni znamki v ZDA. Za več informacij o programu ENERGY STAR glejte http://www.energystar.gov Pri potrjenih modelih ENERGY STAR se bo na vaši napravi nahajala nalepka ENERGY STAR. Preverite, če ima vaša naprava potrdilo ENERGY STAR. |
![]() |
Prosimo, da embalažo tega izdelka reciklirate ali odvržete na okolju prijazen način. |
![]() |
Ta oznaka na izdelku, dodatkih ali dokumentaciji pomeni, da izdelkov in elektronskih dodatkov (npr. napajalnik, slušalke, kabel USB) ob koncu njihove življenjske dobe ne smete odvreči med gospodinjske odpadke. Za preprečitev možnih posledic na okolje in človeško zdravje zaradi nenadzorovanega odlaganja v smeti, te predmete ločite od drugih vrst odpadkov in jih reciklirajte na odgovoren način ter s tem promovirajte trajnostno preuporabo materialnih virov. Za podrobnosti o ustrezni lokaciji, kjer je poskrbljeno za okolju prijazen način recikliranja, se morajo uporabniki v gospodinjstvih obrniti bodisi na prodajalca, kjer so kupili izdelek, bodisi na krajevni pristojni organ. Poslovni uporabniki morajo kontaktirati prodajalca in preveriti zahteve ter pogoje prodajne pogodbe. Tega izdelka in njegovih elektronskih dodatkov ne smete mešati z ostalimi gospodinjskimi odpadki. |
Neželene elektronske naprave odlagajte pri potrjenem reciklirnem podjetju. Najbližji reciklirni center pošiščite na spletni strani:www.samsung.com/recyclingdirect ali pokličite (877) 278 - 0799
Naprava je skladna s 15. členom pravilnika FCC (Federal Communications Commission – ameriška zvezna komisija za komunikacije). Delovanje naprave mora ustrezati naslednjima dvema pogojema:
Naprava ne sme povzročati škodljivih motenj.
Naprava mora sprejeti vse motnje, vključno s tistimi, ki lahko vplivajo na splabše delovanje.
To opremo so preizkusili in ugotovili, da je skladna z mejnimi vrednostmi digitalne naprave Razreda B na podlagi 15. odseka pravil FCC. Mejne vrednosti so določene zato, da se v naseljenih krajih zagotovi ustrezna zaščita pred škodljivimi motnjami. Ta oprema proizvaja, uporablja in lahko oddaja radijske frekvence ter lahko v primeru nepravilne namestitve in uporabe, ki ni skladna z navodili, povzroči škodljive motnje v radijski komunikaciji. Kljub temu ni mogoče zagotoviti, da se na določenih lokacijah te motnje ne bodo pojavile. Če oprema povzroča škodljive motnje pri radijskemu ali televizijskemu sprejemu, kar lahko preverite z vklopom in izklopom opreme, uporabniku priporočamo, da poskusi odpraviti motnje z enim od naslednjih ukrepov:
Anteno za sprejem usmerite drugam ali pa jo prestavite na drugo mesto.
Povečajte razdaljo med opremo in sprejemnikom.
Opremo in sprejemnik vklopite v različni stenski vtičnici.
Za pomoč se obrnite na dobavitelja ali izkušenega RTV-tehnika.
![]() |
|
Vse spremembe ali prilagoditve, ki jih proizvajalec ni izrecno odobril, so lahko podlaga za prepoved uporabe opreme. |
Digitalne naprave ne presegajo omejitev Razreda B o emisijah radijskega zvoka za digitalne naprave, kot je določeno v standardu za opremo, ki povzroča motnje, imenovanem »Digital Apparatus«, ICES-003 za Industrijo in Znanost, Kanada.
Cet appareil numérique respecte les limites de bruits radioélectriques applicables aux appareils numériques de Classe B prescrites dans la norme sur le matériel brouilleur : « Appareils Numériques », ICES-003 édictée par l’Industrie et Sciences Canada.
V tiskalniku so lahko prisotne (vgrajene) naprave z nizko porabo energije, naprave za radijska omrežja LAN (naprava za brezžično komunikacijo s pomočjo radijske frekvence (RF)), ki delujejo na frekvenčnem območju 2,4/5 GHz. Ta razdelek velja samo, če so te naprave prisotne. Za potrditev prisotnosti brezžičnih naprav glejte sistemsko oznako.
Če je na sistemski oznaki številka ID FCC, je uporaba brezžične naprave omejena na Združene države Amerike.
V primeru uporabe brezžične naprave v bližini telesa je FCC podal splošne smernice glede ustrezne razdalje med napravo in telesom, ki znaša 20 cm. Pri uporabi z vključenimi brezžičnimi napravami mora biti naprava od telesa oddaljena najmanj 20 cm. Proizvodnja električne energije brezžične naprave (ali naprav), ki je lahko vgrajena v vaš tiskalnik, je pod mejnimi vrednostmi RF, ki jih določa FCC.
Ta oddajnik se ne sme nahajati na enakem mestu kot kateri koli drug oddajnik ali antena za oddajanje.
Delovanje te naprave je podvrženo naslednjima dvema pogojema: (1) Naprava ne sme povzročati škodljivih motenj in (2) naprava mora sprejeti vse prejete motnje, vključno s tistimi, ki lahko vplivajo na slabše delovanje.
![]() |
|
Uporabnik ne sme servisirati brezžičnih naprav. Kakršno koli spreminjanje je prepovedano. S spreminjanjem brezžične naprave boste izgubili pravico do uporabe. Za servis se obrnite na proizvajalca. |
![]() |
|
Med nameščanjem in uporabo kombinacije oddajnika in antene je lahko mejna vrednost radijske frekvence, ki znaša 1 m W/cm2, v bližini nameščene antene prekoračena. Zaradi tega mora uporabnik vedno ohranjati minimalno razdaljo 20 cm od antene. Naprave ne morete namestiti v kombinaciji z drugim oddajnikom in anteno oddajnika. |
Napajalni kabel naprave ima standardni (BS 1363) 13 A vtikač in 13 A varovalko. Ko menjate ali pregledujete varovalko, uporabite ustrezno 13 A varovalko. Zamenjati boste morali pokrov varovalke. Če ste pokrov varovalke izgubili, vtikača ne uporabljajte, dokler ne nabavite drugega pokrova.
Obrnite se na dobavitelja naprave.
V Združenem kraljestvu najpogosteje uporabljajo 13 A vtikače, zato bi moral ustrezati. Vendar pa nekatere stavbe (večinoma starejše) nimajo navadnih vtičnic za 13 A vtikače. Kupiti morate primeren pretvornik. Ne odstranite zaščitnega vtikača.
![]() |
|
Če ste iz kakršnega koli razloga odrezali priključek na koncu kabla, kabla ne uporabljajte več. Priključka ne smete poskušati več ponovno povezati s kablom, ker lahko pride ob ponovnem priklopu v vtičnico do elekričnega udara. |
![]() |
Napravo morate ozemljiti. Žice v glavnem vodu so naslednje barve:
|
Če se žice v glavnem vodu ne ujemajo z barvami, označenimi na vašem vtikaču, storite naslednje:
Zeleno-rumeno žico morate povezati s konektorjem, označenim s črko »E«, ali z varnostnim simbolom za ozemljitev, ali s tistim, ki je obarvan z zeleno in rumeno ali le z zeleno barvo.
Modro žico morate povezati s konektorjem, označenim s črko »N«, ali s tistim, ki je obarvan v črno barvo.
Rjavo žico morate povezati s konektorjem, označenim s črko »L«, ali s tistim, ki je obarvan v rdečo barvo.
V vtikaču, adapterju ali na razdelilni plošči morate imeti 13 A varovalko.
![]() |
Izjavo o skladnosti lahko najdete na spletnem mestu www.samsung.com/printer, pojdite na Support > Download center in vpišite ime svojega tiskalnika (MFP) za brskanje po EuDoC. |
1. januar 1995: Direktiva Sveta 2006/95/EC o približevanju zakonodaje držav članic v zvezi z opremo z nizko napetostjo.
1. januar 1996: Direktiva sveta 2004/108/EC o približevanju zakonodaje držav članic v zvezi z elektromagnetno združljivostjo.
9. marec 1999: Direktiva Sveta 1999/5/EC o radijski opremi in telekomunikacijski terminalni opremi ter o vzajemnem prepoznavanju skladnosti. Celotno izjavo, ki določa zadevne Direktive in referenčne standarde, lahko dobite pri vašem predstavniku Samsung Co., Ltd.
Certifikat za spoštovanje Direktive 1999/5/EC o radijski opremi in telekomunikacijski terminalni opremi
Ta izdelek Samsung je interno certificiran s strani podjetja Samsung za upoštevanje Direktive 1999/5/EC za vseevropsko enojno terminalsko priključevanje na analogno javno komutirano telefonsko omrežje (PSTN). Izdelek je zasnovan, da deluje z nacionalnimi PSTN sistemi in s kompatibilnimi PBX sistemi evropskih držav:
V primeru težav se najprej obrnite na Evro laboratorij za pomoč in podporo (Euro QA Lab) podjetja Samsung Electronics Co., Ltd..
Izdelek je bil testiran in je v skladu z TBR21. Za pomoč pri uporabi terminalske opreme, ki je skladna s temi standardi, je Evropski inštitut za telekomunikacijske standarde (ETSI) izdal dokument z nasveti (EG 201 121), ki vsebuje opombe in dodatne zahteve za zagotavljanje omrežne kompatibilnosti TBR21 trminalov. Izdelek je bil zasnovan tako, da v celoti izpolnjuje vsa pomembna priporočila v temu dokumentu.
V vašem tiskalniku, ki je namenjen za domačo ali pisarniško uporabo, so lahko prisotne (vgrajene) naprave z nizko porabo energije, naprave za radijska omrežja LAN (naprava za brezžično komunikacijo s pomočjo radijske frekvence (RF)), ki delujejojo na frekvenčnem pasu 2,4/5 GHz. Ta razdelek velja samo, če so te naprave prisotne. Za potrditev prisotnosti brezžičnih naprav glejte sistemsko oznako.
![]() |
Brezžične naprave, ki so morda v vašem sistemu, so v skladu za uporabo samo v Evropski uniji ali določenih krajih, če se na sistemski oznaki nahaja oznaka CE z registrsko številko o skladnosti. |
Oddana moč brezžične naprave ali naprav, ki so lahko vgrajene v vaš tiskalnik, je bistveno nižja od mejnih vrednosti za izpostavljenost RF, ki jih določa Direktiva R&TTE Evropske komisije.
Države EU
EU
V Franciji je frekvenčni razpon omejen na 2454 – 2483,5 MHz za naprave nad oddajno močjo 10 mW. Sem sodijo tudi brezžične naprave.
Države EEA/EFTA
Trenutno ni omejitev
V tiskalniku so lahko prisotne (vgrajene) naprave z nizko porabo energije, naprave za radijska omrežja LAN (naprava za brezžično komunikacijo s pomočjo radijske frekvence (RF)), ki delujejo na frekvenčnem območju 2,4/5 GHz. V naslednjem razdelku je podan splošen pregled opozoril, ki veljajo pri uporabi brezžične naprave.
Dodatne omejitve, opozorila ali zadeve, ki veljajo za določene države, so podane v razdelkih za določene države (ali razdelkih za skupine držav). Brezžične naprave v vašem sistemu lahko uporabljate samo v državah, ki imajo na nalepki s seznamom oznako radijske ustreznosti. Če države, v kateri boste uporabljali brezžično napravo, ni na seznamu, pošljite poizvedbo na pristojno lokalno agencijo. Brezžične naprave so podvržene strogim predpisom in njihova uporaba morda ni dovoljena.
Proizvodnja električne energije brezžične naprave ali naprav, ki so lahko vgrajene v vaš tiskalnik, je v danem trenutku pod mejnimi vrednostmi RF. Ker brezžične naprave, ki so lahko vgrajene v vaš tiskalnik, ne presegajo dovoljenih varnostnih standardov in priporočil glede oddajanja radijskih frekvenc, proizvajalec verjame, da so le-te varne za uporabo. Kljub nizkim ravnem energije se naprave med normalnim delovanjem ne dotikajte.
Za uporabo brezžične naprave v bližini telesa (brez udov) upoštevajte varnostno razdaljo med brezžično napravo in telesom, ki znaša 20 cm. Ko so brezžične naprave vključene in oddajajo, mora biti razdalja med uporabnikom in tiskalnikom najmanj 20 cm.
Ta oddajnik se ne sme nahajati na enakem mestu kot kateri koli drug oddajnik ali antena za oddajanje.
V določenih okoliščinah veljajo omejitve glede uporabe brezžičnih naprav. Spodaj so navedeni primeri splošnih omejitev:
![]() |
Radijske frekvence za brezžično komunikacijo lahko motijo opremo na potniških letalih. Trenutni letalski predpisi zahtevajo izklop brezžičnih naprav med potovanjem z letalom. IEEE 802.11 (brezžični Ethernet) in naprave z možnostjo Bluetooth povezave, so primeri naprav, ki omogočajo brezžično komunikacijo. |
![]() |
V okoljih, kjer obstaja možnost škodljivih motenj drugih naprav ali storitev, je uporaba brezžične naprave lahko omejena ali prepovedana. Letališča, bolnišnice in območja z visoko koncentracijo kisika ali vnetljivih plinov so samo nekateri primeri prostorov, kjer je uporaba brezžičnih naprav omejena ali prepovedana. V okoljih, za katera niste prepričani, da v njih veljajo omejitve in kazni za uporabo brezžične naprave, povprašajte pristojno oblast za pooblastilo o uporabi ali vklopu brezžične naprave. |
![]() |
V vsaki državi veljajo drugačne omejitve glede uporabe brezžičnih naprav. Ker je vaš sistem opremljen z brezžično napravo, na mednarodnih potovanjih pri lokalnih oblasteh preverite, kakšne so omejitve glede uporabe brezžične naprave v državi, v katero potujete. |
![]() |
Če vaš sistem vsebuje vgrajeno notranjo brezžično napravo, te naprave ne uporabljajte brez zaščite in pokrovov ter v razstavljenem stanju. |
![]() |
Uporabnik ne sme servisirati brezžičnih naprav. Kakršno koli spreminjanje je prepovedano. S spreminjanjem brezžične naprave boste izgubili pravico do uporabe. Za servis se obrnite na proizvajalca. |
![]() |
Uporabljajte samo gonilnike, ki so odobreni v državi, v kateri boste uporabljali napravo. Za dodatne informacije glejte System Restoration Kit proizvajalca ali se obrnite na tehnično podporo. |